COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti dayanıqlılıq üzrə onlayn təlim proqramını ictimaiyyətə təqdim edib
17 Oktyabr, 2024
COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti iqlim dəyişmələrinə qarşı mübarizədə dayanıqlı inkişafın və qlobal ekoloji öhdəliklərin yerinə yetirilməsinin təşviqi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu çərçivədə, COP29 Azərbaycan ƏŞ tərəfindən yeni onlayn dayanıqlılıq təlim proqramı geniş ictimaiyyətə təqdim edilir.
COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətinin müvafiq sahələr üzrə ixtisaslaşmış mütəxəssisləri tərəfindən tərtib edilən təlim proqramı ekoloji və sosial dayanıqlılıq, müyəssərlik, inklüzivlik və digər müxtəlif mövzularda məlumatlılığın artırılmasına xidmət edir. Proqramın məqsədi COP29 ərəfəsində dayanıqlı və inklüziv gələcəyin qurulması üçün hər bir vətəndaşın rolunu vurğulamaqla əsas anlayış və bilikləri təmin etmək, qeyd edilən istiqamətdə ictimai maarifləndirməyə töhfə vermək, eləcə də COP29 konfransı və konfransdan sonra müvafiq sahədə vərdişlərin formalaşdırılması və tətbiqinin təşviqidir.
Onlayn təlim proqramından yararlanmaq istəyən hər kəs “Eduaz” onlayn tədris platformasının müvafiq bölməsi üzərindən qeydiyyatdan keçərək bu təlimlərə qoşula bilər. Qeydiyyat haqqında video təlimatı bu link vasitəsilə izləyə bilərsiniz. Təlim proqramı ilə əlaqədar yarana biləcək suallarla bağlı +994 12 535 29 28 nömrəsi ilə əlaqə saxlanıla bilər.

The COP29 Azerbaijan Operating Company is ramping up its efforts to promote sustainable development and uphold global environmental commitments in the fight against climate change. As part of these efforts, the company is delighted to announce the launch of a new online sustainability training programme aimed at the wider public.
Crafted by experts from the COP29 Azerbaijan Operating Company across multiple disciplines, the training programme aims to enhance awareness of ecological and social sustainability, accessibility, inclusivity, and a range of other vital subjects. The primary goal of the programme is to underscore the vital role each citizen plays in building a sustainable and inclusive future in the lead-up to COP29. It seeks to provide essential concepts and knowledge, enhance public awareness on these issues, and promote the establishment and implementation of sustainable practices before, during and after the COP29 conference in Baku.
Those interested in participating in the online training programme can register via the relevant section of the Eduaz platform. A video tutorial has also been developed for additional support regarding the registration process. For any inquiries regarding the training programme, please contact +994 12 535 29 28.