COP29 Sədrliyi COP29 Akademiyasının fəaliyyətinə start verib
Bu istiqamətdə COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti növbəti layihəyə start verərək, ekoloji maarifləndirmə və iqlim dəyişmələri istiqamətində gənclərin fəal iştirakının təmin edilməsi məqsədilə COP29 Akademiyasının fəaliyyətə başladığını elan edir.
Akademiyanın yaradılması təşəbbüsü iqlim və dayanıqlılıq mövzularında peşəkar səriştələr, liderlik, dərin bilik nümayiş etdirən və fərqlənən universitet məzunlarını tanımaq və dəstəkləməyi, ölkənin parlaq gəncləri vasitəsilə dayanıqlılığın əhəmiyyəti barədə cəmiyyətin məlumatlandırılmasını hədəfləyir.
Bu proqram iştirakçılara mentorluq, davamlı peşəkar inkişaf və özünü inkişaf üçün imkanları təklif etməklə iştirakçıların dayanıqlılıq sahəsində biliklərə yiyələnməsi, bu biliklərin həmyaşıdları, ailələri və ictimaiyyət ilə paylaşmaları üçün bir platforma rolunu oynayacaq.
İstənilən ixtisas sahəsi üzrə məzunların müraciətlərini qəbul edəcək Akademiya qeydiyyatdan keçən gənclər üçün ünsiyyət, layihələrin idarəedilməsi, peşəkar davranış kodeksi və s. kimi yumşaq bacarıqlara yiyələnmək üçün muvafiq mütəxəssislərin iştirakı ilə seminarlara qatılma imkanı yaradacaq. COP29 Akademiyasının iştirakçıları Əməliyyat Şirkəti tərəfindən işlə təmin edilərək COP29 tədbirinin təşkilinə işçi heyətinin üzvü qismində töhfə verməyə cəlb ediləcəklər.
2023 və 2024-cü illərdə akkreditə olunmuş universitetlərdən məzun olan, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlığını daşıyan və əmək fəaliyyəti ilə məşğul olmayan, sosial aktiv, xarici dil bilikləri yüksək olan bütün namizədlər 22 iyun 2024-cü il tarixinədək linki vasitəsilə ərizə formasını dolduraraq qeydiyyatdan keçə bilərlər. Proqram tələblərinə əsasən seçilən namizədlər müsahibə mərhələsinə dəvət olunacaqlar. Əlavə məlumat üçün www.cop29.az, academy@cop29.az və ya +994125352928 müraciət oluna bilər.
Ümumilikdə, qeyd edilməlidir ki, tədbir həm gənclər, həm ölkənin ümumi işçi qüvvəsinə əsaslı şəkildə təsir edəcək. Bu xüsusda ölkəmiz öz fəaliyyəti ilə paytaxt Bakı və onun hüdudlarından kənarda insan kapitalının formalaşması, infrastrukturun təkmilləşdirilməsi və dayanıqlı inkişafın dəstəklənməsi kimi istiqamətlərdə əldə edilən nailiyyətləri tədbirdən sonra da miras olaraq buraxmağı hədəfləyir.

COP29 Presidency Launches COP29 Academy
The COP29 Azerbaijan Operating Company announces the launch of a new project in this regard – the COP29 Academy – to ensure the active involvement of young people in tackling climate change and raising awareness about ecology.
The aim of the Academy is to find and support the university graduates with the best professional skills, leadership, and thorough knowledge of climate and sustainability, and through these exceptional young people to inform society about the vital importance of sustainability.
Through mentoring, continuing professional development, and opportunities for personal development, this programme will act as a platform for the participants to gain knowledge about sustainability and share it with their peers, families, and community.
The Academy invites applications from graduates in any subject areas. Those who are registered will have the opportunity to attend seminars with appropriate specialists to develop competence in communication, project management, professional behaviour, and other soft skills. The participants in the COP29 Academy will be recruited by the Operating Company and contribute to the organisation of COP29 as members of staff.
All candidates who graduated from accredited universities in 2023 and 2024, are Azerbaijani citizens and currently unemployed, active in their communities, and have foreign language skills of an advanced level can register by filling in the form at this link by 22 June 2024. Candidates selected on the basis of the programme requirements will be invited to interview. More detailed information about the programme can be found at www.cop29.az, by writing to academy@cop29.az, or by calling the hotline +994125352928.
COP29 in Baku will have a major impact not only on young people but on the workforce as a whole in Azerbaijan. The COP29 Presidency is working to ensure the conference leaves a legacy of achievements in the capital Baku and outside the city in areas such as creating human capital, improving infrastructure, and supporting sustainable development.